Rychlý kontakt:
SOMOS-REAL-NÁCHOD
Krámská 29
547 01 Náchod
tel./fax.: 420 491 42 43 44
mob.: 420 602 110 736
napište nám email
Vybraná nabídka:
SOUKROMÁ INZERCE - PRONÁJEM - DOVOLENÁ NA CHATĚ. Celodřevěná chata je umístěna v rekreační oblasti Špinka 2 km od Červeného Kostelce, 100 m od rybníka Špinka. Chata je vhodná pro sk...
Jste zde: úvod www.somos-real.cz - informace
Dnes je 24. září svátek má Jaromír
Informace:

Financujete své bydlení hypotékou nebo o tom uvažujete? A obáváte se dopadů možných nepříznivých událostí, které by mohly ovlivnit Vaši schopnost splácet hypotéku? Finanční ústavy jsou připraveny Vám pomoci a najít společně optimální řešení i ve vážných situacích.

Opatrnost je v případě hypotéky určitě na místě, a to zejména při zodpovědném vyhodnocení Vašich příjmů i výdajů a pojištění proti rizikům, jejichž budoucí výskyt nelze vyloučit. Ale ani když dojde k nečekané události, není důvod k obavám.

Pokud si berete hypotéku, je dobré plánovat Vaše životní kroky s ohledem na zachování schopnosti splácet. Dopředu můžete počítat například s rodičovstvím, mateřskou dovolenou jednoho z partnerů a s ní souvisejícím výpadkem příjmů. Vzhledem k tomu, že hypoteční úvěr představuje poměrně dlouhodobý závazek, se přesto nemusíte zcela vyhnout vlivu událostí, které nelze ovlivnit nebo předvídat. Mnohé z nich mohou vést k tomu, že nemůžete splácet, přinejmenším ne v dosavadní výši. Mezi takové situace patří rozvod, dlouhodobá nemoc nebo úmrtí partnera.

V případě, že se během splácení hypotéky jakákoliv podobná nepříjemnost přihodí, informujte co nejdříve banku. Nejlépe ještě před tím, než dojde k nezaplacení pravidelné a doposud řádně hrazené splátky. Finanční ústav Vám pomůže situaci vyřešit bez dramatických kroků, jako je například prodej Vaší nemovitosti.

K zásadním životním událostem často patří rozvod nebo rozchod partnerů. V takovém případě je nutné vypořádat společný majetek partnerů včetně hypotéky. Je například možné převést hypotéku na jednoho z manželů s tím, že poté dojde k novému přezkoumání schopnosti žadatele splácet. Pokud nebude dostatečná, je možné si najít spoludlužníka. V případě nutnosti lze s bankou domluvit individuální splátkový kalendář. K dispozici je řada možností – lze po určitou dobu splácet snížené splátky nebo pouze úroky, popřípadě splácení přerušit zcela. Nouzové varianty je možné v průběhu doby splatnosti hypotéky i zopakovat.

Nejlepší prevencí pro situace, které Vás mohou dostat do potíží se splácením hypotéky, je pojištění úvěru. Pojištění pokrývá většinu potenciálních rizik spojených s příčinou nesplácení a pomůže řešit Vaše neočekávané životní situace (dlouhodobou nemoc, invaliditu, úmrtí partnera atd.). Před uzavřením smlouvy o hypotečním úvěru proto věnujte otázce pojištění dostatečnou pozornost.

Ani když se dostanete do nečekané situace, nemáte se s bankovními ústavami čeho obávat. Stačí obrátit se na odborného poradce příslušné banky a vše s nim zdárně vyřešit.